Fodboldkampe på TV i dag

  • Sorter: 
  •  
fodboldkampe af i dag torsdag, 26-05-2022
Danish Cup Danish Cup
15:00
  • Final
OB OB FC Midtjylland FC Midtjylland
  • DR1
  • DR TV
Eredivisie Eredivisie
20:00
Vitesse Vitesse AZ Alkmaar AZ Alkmaar
  • Viaplay.dk
Europeo Sub-17 Europeo Sub-17
16:30
  • 1/4 de Final
Danmark Danmark Serbia Serbia
  • DR2
  • DR TV
i morgen fredag, 27-05-2022
Kvindeligaen Kvindeligaen
19:00
Brondby IF Brondby IF Nordsjælland Nordsjælland
  • Viaplay.dk
  • TV3 Sport
Superliga de Letonia Superliga de Letonia
18:00
Riga FC Riga FC RFS Riga RFS Riga
  • OneFootball
Lørdag, 28-05-2022
Allsvenskan Allsvenskan
15:00
IFK Göteborg IFK Göteborg GIF Sundsvall GIF Sundsvall
  • Viaplay.dk
15:00
Mjällby AIF Mjällby AIF Kalmar FF Kalmar FF
  • Viaplay.dk
17:00
BK Häcken BK Häcken IK Sirius FK IK Sirius FK
  • Viaplay.dk
Champions League Champions League
21:00
  • Final
Liverpool Liverpool Real Madrid Real Madrid
  • TV3+
  • Viaplay.dk
Dansk 1. Division Dansk 1. Division
14:30
Esbjerg fB Esbjerg fB Jammerbugt FC Jammerbugt FC
  • Viaplay.dk
14:30
HB Køge HB Køge Hobro IK Hobro IK
  • Viaplay.dk
14:30
Fremad Amager Fremad Amager Vendsyssel FF Vendsyssel FF
  • Viaplay.dk
DFB Pokal Frauen DFB Pokal Frauen
16:45
  • Final
Wolfsburg Femenino Wolfsburg Femenino Turbine Potsdam Turbine Potsdam
  • TV3 Sport
  • Viaplay.dk
K League 1 K League 1
12:00
Suwon FC Suwon FC Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai
  • OneFootball
Kvindeligaen Kvindeligaen
13:00
Fortuna Hjørring Fortuna Hjørring Kolding IF Kolding IF
  • Viaplay.dk
League Two League Two
17:00
  • Play-Off Final
Mansfield Town Mansfield Town Port Vale Port Vale
  • Viaplay.dk
Superliga de Letonia Superliga de Letonia
14:00
FK Liepaja FK Liepaja Valmiera FC Valmiera FC
  • OneFootball
15:00
BFC Daugavpils BFC Daugavpils FK Auda FK Auda
  • OneFootball
17:30
FK Metta FK Metta SK Super Nova SK Super Nova
  • OneFootball
Søndag, 29-05-2022
Championship Championship
17:30
  • Play-Off Final
Huddersfield Huddersfield Nottingham Forest Nottingham Forest
  • Viaplay.dk
  • See
Dansk 1. Division Dansk 1. Division
13:30
Lyngby Lyngby FC Fredericia FC Fredericia
  • Viaplay.dk
  • TV3 Sport
13:30
AC Horsens AC Horsens Hvidovre IF Hvidovre IF
  • Viaplay.dk
13:30
FC Helsingør FC Helsingør Nykøbing FC Nykøbing FC
  • Viaplay.dk
Eredivisie Eredivisie
14:30
AZ Alkmaar AZ Alkmaar Vitesse Vitesse
  • Viaplay.dk
Kvindeligaen Kvindeligaen
13:00
HB Køge HB Køge FC Thy-Thisted Q FC Thy-Thisted Q
  • Viaplay.dk
MLS MLS
01:00
Atlanta United Atlanta United Columbus Crew Columbus Crew
  • TV2 Play
  • TV2 sport X
Serie C Serie C
19:00
  • Play-Off
Padova Padova Catanzaro Catanzaro
  • OneFootball
20:30
  • Play-Off
Palermo SSD Palermo SSD FeralpiSalò FeralpiSalò
  • OneFootball
Superliga Danesa Superliga Danesa
18:30
  • Playoff Conference League
Brondby IF Brondby IF Viborg FF Viborg FF
  • To be confirmed
Superliga de Letonia Superliga de Letonia
15:00
FK Spartaks Jurmala FK Spartaks Jurmala FK Tukums 2000 FK Tukums 2000
  • OneFootball
Úrvalsdeild Karla Úrvalsdeild Karla
18:30
Víkingur R Víkingur R KA Akureyri KA Akureyri
  • OneFootball
21:15
FH Hafnarfjördur FH Hafnarfjördur KR Reykjavík KR Reykjavík
  • OneFootball
21:15
Fram Reykjavík Fram Reykjavík Valur Reykjavík Valur Reykjavík
  • OneFootball
Onsdag, 01-06-2022
FIFA Copa Mundial Catar 2022 FIFA Copa Mundial Catar 2022
20:45
  • Play-Off Semi-Final UEFA
Skotland Skotland Ucrania Ucrania
  • 6'eren
  • Eurosport Player
  • Discovery+
Finalissima Finalissima
20:45
Italia Italia Argentina Argentina
  • To be confirmed
UEFA Nations League UEFA Nations League
18:00
Polonia Polonia Gales Gales
  • To be confirmed
Torsdag, 02-06-2022
UEFA Nations League UEFA Nations League
18:00
Georgia Georgia Gibraltar Gibraltar
  • To be confirmed
18:00
Bulgaria Bulgaria Macedonia Norte Macedonia Norte
  • To be confirmed
18:00
Chipre Chipre Kosovo Kosovo
  • To be confirmed
18:00
Estonia Estonia San Marino San Marino
  • To be confirmed
20:45
España España Portugal Portugal
  • To be confirmed
20:45
Eslovenia Eslovenia Suecia Suecia
  • To be confirmed
20:45
Israel Israel Islandia Islandia
  • To be confirmed
20:45
Irlanda del Norte Irlanda del Norte Grecia Grecia
  • To be confirmed
20:45
Serbia Serbia Noruega Noruega
  • To be confirmed
20:45
República Checa República Checa Suiza Suiza
  • To be confirmed
20:45
Albania Albania Rusia Rusia
  • To be confirmed
Fredag, 03-06-2022
UEFA Nations League UEFA Nations League
16:00
Kazajistán Kazajistán Azerbaiyán Azerbaiyán
  • To be confirmed
18:00
Letonia Letonia Andorra Andorra
  • To be confirmed
20:45
Bélgica Bélgica Holanda Holanda
  • To be confirmed
20:45
Francia Francia Danmark Danmark
  • TV 2
  • TV2 Play
20:45
Croacia Croacia Austria Austria
  • To be confirmed
20:45
Eslovaquia Eslovaquia Bielorrusia Bielorrusia
  • To be confirmed
20:45
Bielorrusia Bielorrusia Eslovaquia Eslovaquia
  • To be confirmed
20:45
Liechtenstein Liechtenstein Moldavia Moldavia
  • To be confirmed
Lørdag, 04-06-2022
Europeo Sub-21 Europeo Sub-21
15:00
  • Fase de Clasificación
Danmark Danmark Kazajistán Kazajistán
  • TV2 sport X
  • TV2 Play
UEFA Nations League UEFA Nations League
15:00
Armenia Armenia República Irlanda República Irlanda
  • To be confirmed
18:00
Finlandia Finlandia Bosnia Bosnia
  • To be confirmed
18:00
Hungría Hungría Inglaterra Inglaterra
  • To be confirmed
18:00
Lituania Lituania Luxemburgo Luxemburgo
  • To be confirmed
20:45
Italia Italia Alemania Alemania
  • To be confirmed
20:45
Montenegro Montenegro Rumanía Rumanía
  • To be confirmed
20:45
Turquía Turquía Islas Feroe Islas Feroe
  • To be confirmed
Søndag, 05-06-2022
UEFA Nations League UEFA Nations League
15:00
San Marino San Marino Malta Malta
  • To be confirmed
18:00
Chipre Chipre Irlanda del Norte Irlanda del Norte
  • To be confirmed
18:00
Gibraltar Gibraltar Macedonia Norte Macedonia Norte
  • To be confirmed
20:45
Suecia Suecia Noruega Noruega
  • To be confirmed
20:45
Portugal Portugal Suiza Suiza
  • To be confirmed
20:45
Serbia Serbia Eslovenia Eslovenia
  • To be confirmed
20:45
República Checa República Checa España España
  • To be confirmed
20:45
Bulgaria Bulgaria Georgia Georgia
  • To be confirmed
20:45
Kosovo Kosovo Grecia Grecia
  • To be confirmed
Mandag, 06-06-2022
UEFA Nations League UEFA Nations League
18:00
Letonia Letonia Liechtenstein Liechtenstein
  • To be confirmed
20:45
Islandia Islandia Albania Albania
  • To be confirmed
20:45
Israel Israel Rusia Rusia
  • To be confirmed
20:45
Croacia Croacia Francia Francia
  • To be confirmed
20:45
Austria Austria Danmark Danmark
  • To be confirmed
20:45
Eslovaquia Eslovaquia Kazajistán Kazajistán
  • To be confirmed
20:45
Bielorrusia Bielorrusia Azerbaiyán Azerbaiyán
  • To be confirmed
20:45
Andorra Andorra Moldavia Moldavia
  • To be confirmed
Tirsdag, 07-06-2022
UEFA Nations League UEFA Nations League
18:00
Finlandia Finlandia Montenegro Montenegro
  • To be confirmed
20:45
Italia Italia Hungría Hungría
  • To be confirmed
20:45
Alemania Alemania Inglaterra Inglaterra
  • To be confirmed
20:45
Bosnia Bosnia Rumanía Rumanía
  • To be confirmed
20:45
Skotland Skotland Ucrania Ucrania
  • To be confirmed
20:45
Islas Feroe Islas Feroe Luxemburgo Luxemburgo
  • To be confirmed
20:45
Lituania Lituania Turquía Turquía
  • To be confirmed
Onsdag, 08-06-2022
UEFA Nations League UEFA Nations League
20:45
Bélgica Bélgica Polonia Polonia
  • To be confirmed
20:45
Skotland Skotland Armenia Armenia
  • To be confirmed
20:45
República Irlanda República Irlanda Ucrania Ucrania
  • To be confirmed
20:45
Gales Gales Holanda Holanda
  • To be confirmed
Torsdag, 09-06-2022
UEFA Nations League UEFA Nations League
20:45
Suecia Suecia Serbia Serbia
  • To be confirmed
20:45
Portugal Portugal República Checa República Checa
  • To be confirmed
20:45
Noruega Noruega Eslovenia Eslovenia
  • To be confirmed
20:45
Grecia Grecia Chipre Chipre
  • To be confirmed
20:45
Malta Malta Estonia Estonia
  • To be confirmed
20:45
Suiza Suiza España España
  • To be confirmed
20:45
Macedonia Norte Macedonia Norte Georgia Georgia
  • To be confirmed
20:45
Gibraltar Gibraltar Bulgaria Bulgaria
  • To be confirmed
20:45
Kosovo Kosovo Irlanda del Norte Irlanda del Norte
  • To be confirmed
Fredag, 10-06-2022
UEFA Nations League UEFA Nations League
18:00
Azerbaiyán Azerbaiyán Eslovaquia Eslovaquia
  • To be confirmed
18:00
Moldavia Moldavia Letonia Letonia
  • To be confirmed
20:45
Rusia Rusia Islandia Islandia
  • To be confirmed
20:45
Danmark Danmark Croacia Croacia
  • To be confirmed
20:45
Austria Austria Francia Francia
  • To be confirmed
20:45
Albania Albania Israel Israel
  • To be confirmed
20:45
Bielorrusia Bielorrusia Kazajistán Kazajistán
  • To be confirmed
20:45
Andorra Andorra Liechtenstein Liechtenstein
  • To be confirmed
Lørdag, 11-06-2022
UEFA Nations League UEFA Nations League
15:00
Ucrania Ucrania Armenia Armenia
  • To be confirmed
18:00
República Irlanda República Irlanda Skotland Skotland
  • To be confirmed
18:00
Islas Feroe Islas Feroe Lituania Lituania
  • To be confirmed
20:45
Holanda Holanda Polonia Polonia
  • To be confirmed
20:45
Inglaterra Inglaterra Italia Italia
  • To be confirmed
20:45
Rumanía Rumanía Finlandia Finlandia
  • To be confirmed
20:45
Montenegro Montenegro Bosnia Bosnia
  • To be confirmed
20:45
Hungría Hungría Alemania Alemania
  • To be confirmed
20:45
Luxemburgo Luxemburgo Turquía Turquía
  • To be confirmed
20:45
Gales Gales Bélgica Bélgica
  • To be confirmed
Flere dage

De fleste informationer om fodbold i dag på tv, der tilbydes i Danmark, er samlet i dette ugentlige tv-program, der beskriver alle kampe, der vises på både åbne og betalings-tv-kanaler.

I de næste par dage bekræftes i alt 118 live fodboldkampe, fra 20 forskellige stævner. Vi lægger vægt på, at 14 er tv-transmitteret åbent, og derfor en måde at se fodbold gratis på tv og online. Mens du for at se de øvrige 104 skal være abonnent hos en af de betalingsoperatører, der markedsføres i Danmark.